Lucie Macháčková

Lucie Macháčková

Na české stand-up scéně to nejmenší zlo. Je tak malá, že Peter Jackson o ní chce natočit trilogii. Mezi její koníčky patří červené Pringles a sledování youtube videí modelek, jak padají z mola.
O čem bylo tvoje první vystoupení?

“Bylo to na open mic večeru Underground Comedy a mluvila jsem o tom, že neřídím. Některé části z toho standupu používám dodnes, takže to asi nebylo zas tak úplně zlý!”

Co tě na standupu přitahuje?

“Sebevyádření, kreativní svoboda, schopnost předat lidem nějaký střípek toho, jak vnímám svět. Taky miluju tu možnost rozesmát lidi a zlepšit jim den.”

Jsi před vystoupením stále nervózní?

“Ano.”

Jak moc odpovídá tvoje “já” na pódiu tomu skutečnému?

“Myslím, že je to jen trochu přepísknutá verze mě samotné.”

Nejčastější témata?

“Morava, moje rodina, cestování, vztahy, sex a historie.”

Nejlepší zážitek?

“Těch skvělých bylo spousta, vůbec mě nenapadá, které bylo to nej. Možná to, kdy začal dav skandovat mé jméno anebo když si publikum vyžádalo přídavek.”

Nejhorší zážitek z pódia?

“V Dejvické nádražce v dobách, kdy jsem začínala - nikdo nás neposlouchal, lidé se bavili mezi sebou, byli tam i nějací moji známí, kteří se pak na mě dívali vyloženě s politováním. Jako každý komik jsem zažila ale velkou řadu ne moc dobrých či průměrných vystoupení, ale nemám s tím problém. Hodně vás to zocelí a naučí si poradit s každou situací.”

Jak často vystupuješ?

“Mám většinou tak čtyři až pět vystoupení za týden, takže minimálně 20x do měsíce. Občas to bývá i víc.”

Oblíbený sál?

“Rock Café na Národce a Czech Inn Hostel na Krymské v Praze.”

Jak často píšeš nové věci?

“Nedokážu to odhadnout, bohužel. Píšu hodně, ale taky hodně škrtám, přepisuju, a snažím se vytvářet i 'zlatý fond' osvědčených materiálů, které jsou spolehlivé a dobře fungují (téměř) vždycky.”

Oblíbený komik?

“Sleduju obrovskou spoustu zahraničních komiků, zejména britskou scénu a často tam jezdím se koukat i sama vystupovat. Můj all time hero je Simon Amstell, mezi další oblíbence patří Eddie Izzard, Jimmy Carr, Luisa Omielan, Felicity Ward, Sarah Pasco, Iliza Schlesigner, Sarah Millican, Sofie Hagen. Je jich opravdu hodně.”

Kde se vidíš za pět let?

“Chtěla bych se víc věnovat komediálnímu psaním a mít za sebou svůj vlastní televizní standup special.”